čti [úx]
Předchozí kategorie
Další kategorie

Interiér developerského bytu

Kupujete byt od developera? Pomůžeme Vám uvědomit si, jestli je to pro Vás ta správná investice.

Posouvej dolů

Chtějte
jen to nejlepší.

Předpokládáme, že neinvestujete proto, abyste získali zajíce v pytli nebo vrabce v hrsti, natož holuba na střeše. Chcete bydlení, které vyhoví Vašim potřebám. My Vám s tím pomůžeme.

Jak na interiér developerského bytu

Při koupi developerského bytu je podstatné zamyslet se nejen nad tím, zda Vám vyhovuje místo a kupní cena. Stojíte před rozhodnutím, díky kterému strávíte následující měsíce až roky buď v klidu a pohodě, nebo ve stresu a frustrovaní. Pokud máte možnost obrátit se na nás ještě před koupí, udělejte to. Proč?

Protože se s Vámi podíváme na detaily stavby, a řekneme Vám, jestli se v ní Vaše představy o ideálním bydlení dají nebo nedají zrealizovat. V první řadě půjde o dispozice, ale důležité budou i použité materiály, orientace nebo třeba to, v jakém stupni dostavenosti si budete byt přebírat. Narážíme tady na vžitou praxi tzv. “klientských změn”. Ideální klientské změny jsou totiž podle nás takové, které se vůbec nemusí dělat. Pokud od začátku víte, kam chcete dojít, proč to brát oklikou a platit potom za bourání nevyhovujících komponentů? Čím dříve nás oslovíte, tím méně omezení nás během navrhování interiéru bude čekat. I s případnými omezeními se samozřejmě dá udělat leccos, jen to bude trvat déle a bude to dražší. Pojďme se spolu podívat na některé z projektů, které se nám dostaly do rukou ve fázi hrubé stavby (shell & core) či holobytu.

Nejlepší klientské změny
jsou ty, které se nemusí dělat.

Projekt Mostecká

Na požadavek vytvořit v 59m2 kvalitní obytný prostor jsme nakonec přistoupili proto, že se jednalo o zajímavý objekt v srdci historického centra Prahy. A také proto, že developer (Orco) přistupoval k projektu na zdejší poměry nezvykle osvíceně a byl ochoten ponechat interiér v naší péči od samého počátku. Šlo o vzorový byt, díky němuž klienti viděli, že není nutné omezit se při plánování interiéru standardem, nabízeným developerem.

Dispozice

Interiér jsme pojali jako luxusní útočiště pro jednoho obyvatele, muže ve středních letech. Jasnými dominantami obytného pokoje byly od začátku železobetonový nosník, rozdělující místnost zhruba uprostřed a dvě impozantní ateliérová okna. Původní robustní nosník jsme nahradili lehčí ocelovou příhradou, která spolu s okny vytváří pocit světlejšího a vzdušnějšího prostoru.

Materiály

Ložnice je navržena jako nejprivátnější část bytu. Prochází se do ní na první pohled neviditelnou chodbou, skrytou za zrcadlovou posuvnou stěnou. Intimnímu ladění odpovídá i elegantní řešení nízko položeného okna. Výhled na okolní historické střechy, který je ve vzpřímeném stoji nemožný, jsme zpřístupnili umístěním úložného prostoru s matrací a lampičkou. Vznikla tak útulná nika na čtení a relaxaci. Postel na spaní se díky podsvícení jakoby “vznáší” v prostoru.

Relaxace

K ložnici těsně přiléhá koupelna. Kvůli zachování pocitu prostornosti jsme ji namísto klasické příčky odclonili jen stěnou z tónovaného skla. Uzavírání toalety a koupelny, které jsou od sebe oddělené, řeší na malém prostoru střídavě jedny posuvné dveře. Úložné prostory jsme schovali do šikminy za obývacím pokojem. Zrcadla, umístěná na nábytku a stěnách, odráží v interiéru věže a kupole okolních historických budov.

Projekt Baarová

Ani u tohoto projektu jsme se nevyvarovali komplikací. Developer byt nepředal jako obvykle v termínu, půlroční spoždění neviděl jako velký problém. Obývací pokoj byl malý a jeho lichoběžníkový tvar nám také dvakrát nepomohl. Malá vstupní chodbička a jiné klasické neřesti nás přiměly zasáhnout do dispozice. Klient nás naštěstí oslovil zavčas, takže jsme byli schopni vypracovat klientské změny ještě před dokončením a nemuseli jsme zbytečně bourat. Předání nemovitosti v podobě holobytu, kterou vždy doporučujeme, ušetřila klientovi nemalé prostředky, které by přeřešení rozvodů a překopání dispozice stálo. 

Řešení tohoto bytu je v typicky pánském stylu. Výrazné kontrastní monochromatické barvy, jednoduché zařízení bez zbytečných doplňků, tonalita spíše v tmavších odstínech. Použití neutrálních barev na druhou stranu umožňuje v případě potřeby upravit interiér dle požadavků partnera. Přečalouněním sedačky a přidáním různých doplňků se viditelně otisk ženské ruky do výsledného dojmu viditelně promítne. Technickou vymožeností je chlazení hlavních prostorů bytu kapilárními rohožemi ve stropě. Jedná se o chlazení vodou a odpadá tak nepříjemný efekt chladného vzduchu z klimatizace.

Dispozice

Zvětšili jsme plochu obývacího pokoje. Tím jsme získali další okno a místo potřebné pro umístění jídelního stolu a sedačky. Vstupní halu do obývacího pokoje jsme otevřeli skleněnou příčkou a byt tak působí mnohem větším a vzdušnějším dojmem. Ostrý cíp lichoběžníkového půdorysu jsme využili pro umístění krbu na biopaliva.

Materiály

Dominantním materiálem je dubová podlaha mořená do šedomodrého odstínu, která kontrastuje se světlými stěrkami a omítkami. Denní světlo v koupelně u ložnice nám umožnilo použít antracitovou stěrku, u druhé koupelny jsme použili světlý odstín. 

Relaxace

I v tomto případě jsme věnovali koupelnám patřičnou pozornost. Použili jsme mnohem kvalitnější sanitu, než byl původně nabízený “nadstandard”. Rozměry koupelny jsme zvětšili velkoformátovým zrcadlem. Každá z koupelen má odlišnou atmosféru, v budoucnu bude jedna sloužit pro rodiče a druhá bude dětská. 

I. Home

Přejdi
Náhled

II. Interiér rodinného domu / Osice

Přejdi
Náhled

III. Rekonstrukce / Tivoli

Přejdi
Náhled

IV. Interiér bytu v novostavbě / 12 Lofts

Přejdi
Náhled

V. Interiér developerského bytu / Mostecká

Přejdi
Náhled

VI. Interiér půdní vestavby / Ostrovského

Přejdi
Náhled

VII. Jak pracujeme

Přejdi
Náhled

VIII. Loooox

Přejdi
Náhled

IX. O nás

Přejdi
Náhled

X. Kontakty

Přejdi
Náhled