čti [úx]
Předchozí kategorie
Další kategorie

Interiér bytu
v novostavbě

Kupujete byt v novostavbě? Nesmiřujte se s kompromisy, kterých byste později litovali!

Posouvej dolů

Co chci
a co mohu.

Znáte ten pocit, kdy konečně získáte mlhavou představu toho co chcete, která se však vzápětí rozplyne při pokusu o její realizaci? K navržení dokonalého interiéru je potřeba spousta zkušeností a přehled o tom nejlepším, co je na trhu k dispozici. My máme obojí, je to naše knowhow.

5-6Doba realizace
5 až 6 měsíců

Jak na interiér
bytu v novostavbě

Novostavbu volíte nejspíš proto, že nabízí určité jistoty. Dům stojí. Jeho vzhled, orientace či například rozmístění oken na fasádě jsou tu jasně dané. Na rozdíl od developerských projektů, do kterých investujete ve stadiu plánování, se můžete spolehnout, že to, co vidíte, už takové zůstane. Alespoň zvenku. Uvnitř však máte možnost volby, kterou budete chtít využít.

Pokud se v takovém okamžiku rozhodnete obrátit na nás, čeká Vás důkladný rozbor potřeb Vaší domácnosti. My v tomto případě fungujeme nejen jako realizátor, ale také jako inspirátor. Protože máme zkušenosti, dokážeme Vám říct jaké dispozice, povrchy či úpravy budou pro Váš životní styl fungovat. Protože máme přehled o tom nejnovějším a nejlepším, co je v oblasti interiérového designu k dostání, dokážeme Vás nasměrovat k výběru takového vnitřního vybavení, které Vás jen tak neomrzí (a velmi pravděpodobně ho ani nikde jinde neuvidíte). A protože jsme realisti, řekneme Vám také popravdě, jak dlouho to bude trvat. To samozřejmě záleží na konkrétních úpravách. Nicméně buďte v klidu, interiér v novostavbě řadíme mezi časově méně náročné projekty.

Projekt 12 Lofts

Byt byl pro klienty připraven ve stavu shell & core, tedy bez příček, podlah a rozvodů. Mohli jsme si tak dispozici upravit dle vlastních požadavků.

Koncept / barevnost / materiály

Základním konceptem je otevřený obytný pokoj s kuchyní a jídelnou ve středu a na něj navazující dvě soukromé části s ložnicemi. Hlavním momentem v materiálovém konceptu je použití betonových stěrek na podlahu a stěny. Díky tomu vzniká podklad pro umístěný dřevěné kuchyně ve velké ploše. Celá barevnost je tónech šedé, jediným kontrastem je přírodní tón kuchyně.

Kuchyně / jídelna

Kuchyně je tvořena šedým ostrůvkem s nerezovou pracovní deskou, která přechází i na boky kuchyně. Vysoké skříně v zadní částí jsou z drásané katrované dubové dýhy. Na kuchyni materiálově navazuje dlouhý jídelní stůl v kombinaci opět dubová dýha a černý lak. Židle jsou v černé konstrukci s přírodním výpletem. Nad jídelním stolem je umístěné dominantní svítidlo v podobě obráceného květu z polykarbonátu, který dosahuje velmi zajímavých světelných efektů lomem světla. Svou hravou podobou výrazně kontrastuje s jinak minimalistickým strohým interiérem.

Obývací pokoj

protější stěna ke kuchyni je věnována audio / video sestavě s televizí, v nice je pak umístěn krb na biolíh. Proti krbu je umístěné křeslo na čtení. Citlivým doplněním svítidla nad jídelním stolem jsou nástěnné lampy s tlustou čočkou, které opět vytvářejí velmi zajímavou kresbu světla na stěnách. Pro změkčení interiéru jsou velká okna opatřena lehce šedým lehkým závěsem

Koupelna

hlavní koupelna je velmi prostorná. Pod oknem je umístěna volně stojící vana z litého mramoru. Umyvadla ve stejném tvaru jako vana jsou umístěna na desku. Sprcha je umístěna hned za vstupem do koupelny, je barevně oddělena tmavě šedou stěrkou a kouřovým prosklením. Jiná barevnost je promítá i do podlahy. Okno je opatřeno opět měkkým lehkým závěsem ve světle šedé barvě. Závěs slouží jednak pro větší soukromí, jedna pro podtržení velkorysosti prostoru. Vedle vany jsou svěšena svítidla v nepravidelném tvaru kapky z tlustého skla.

Hostinský pokoj / TV kout / pracovna

na obývací pokoj navazuje menší televizní kout, který může příležitostně sloužit jako obývací pokoj pro dětské návštěvy. Na tento prostor navazuje malá domácí pracovna s výhledem do zeleně.

Ložnice

hlavní rodičovská ložnice je světlá a prostorná. Těsně k ní přiléhá uzavřená šatna. Postel je postrovaná ve světle šedé látce, stejnou barevnost pak doplňuje obraz proti posteli. Noční stolky jsou kulaté solitéry, opět se svěšenými svítidly na tenké tyčce.

Doplňky

celý interiér je citlivě doplněn několka doplňky LOOOOX, jedná se zejména o polštáře, pletené plédy atd. Mezi větší kousky patří betonové vysoké vázy s umělými květy, opět v tónech šedé, bílé a černé.

Projekt Cornloft

První, co jsme při úpravě tohohle bytu udělali, bylo, že jsme otloukli vnitřní omítky až na původní cihlu. Skrývat takovou industriální perlu v objektu, který se zvenku netají svým historickým dědictvím, by byl nesmysl. Bytu to navíc dodalo dosud chybějící charakter. Dalším větším zásahem byla výměna vany za „walk-in“ sprchový kout v koupelně a přemístění zajímavého, avšak nešikovně (za vanou) umístěného obřího zrcadla do obývacího pokoje. I díky dalším drobnostem získala koupelna praktičtější rozměr, který jsme po designové stránce doprovodili se sanitou kontrastujícími, probarvenými černými stěrkami.

Komfortní vybavení jsme odlehčili na míru vyrobenými industrialními prvky.

Hra s kontrasty

Vzhledem k životnímu stylu majitele se hlavní obytnou zónou stala kuchyň. Proto jsme se rozhodli zařadit sem prvek, který jinak většinou dokresluje atmosféru obýváků – knihovnu. Její uzavřená část slouží zároveň jako netradiční kuchyňské skříňky. Nepříjemný lesk lakované dřevěné podlahy jsme ztlumili přebroušením a olejovým nátěrem. Povrch pod nohama se stal hebčím, zvlášť ve spojení s bílými, cementovou stěrkou pokrytými stěnami. Podobně zafungoval jídelní stůl. Patinovaná dřevěná deska, nerezová podnož, průhledné plastové židle. Kontrasty, které se vzájemně podtrhují. Za zmínku stojí také černé tovární vytápěcí registry, kterými jsme nahradili klasické radiátory. K nim výborně pasují další detaily v interiéru, například na míru vyráběné industriální lampičky.

I. Home

Přejdi
Náhled

II. Interiér rodinného domu / Osice

Přejdi
Náhled

III. Rekonstrukce / Tivoli

Přejdi
Náhled

IV. Interiér bytu v novostavbě / 12 Lofts

Přejdi
Náhled

V. Interiér developerského bytu / Mostecká

Přejdi
Náhled

VI. Interiér půdní vestavby / Ostrovského

Přejdi
Náhled

VII. Jak pracujeme

Přejdi
Náhled

VIII. Loooox

Přejdi
Náhled

IX. O nás

Přejdi
Náhled

X. Kontakty

Přejdi
Náhled