čti [úx]
Předchozí kategorie
Další kategorie

Rekonstrukce

Pomůžeme Vám představit si nepředstavitelné. Jak to uděláme? Ukážeme Vám to!

Posouvej dolů

Přijít, vidět, zvítězit!

Rekonstrukce bývají náročné a dlouhé. Jednak proto, že pod starým zdivem se mohou skrývat netušené „poklady“, ale také proto, že je těžké umět si nový vzhled starého bytu či domu představit a tedy i odsouhlasit. To, co Vám navrhneme, prostě musíte vidět. Takže Vám to ukážeme. Ke každému projektu zpracováváme vizualizace, které Vám zprostředkují přesnou představu o Vašem budoucím bydlení. Jedině tak máme záruku, že společně zvítězíme nad zákeřnostmi tohoto typu projektu.

Pro rekonstrukce máme zvláštní slabost, mají neodolatelné kouzlo...

Jak proměnit starosti v radost

I tady platí, že čím dříve se o Vašich záměrech dozvíme, tím více toho společně dokážeme. Ideální je obrátit se na nás již před koupí nemovitosti. Upozorníme Vás na možné komplikace, ať už z hlediska samotné stavby, sousedních objektů nebo povolení a vyjednávání s úřady.

Starší nemovitosti, například byty v činžovních domech ze 30. let, vyžadují často rozsáhlé zásahy do dispozic. Dříve se o bydlení uvažovalo jinak, proto se například setkáváme se zbytečně velkými chodbami či nulovými úložnými prostory, což je pro dnešní životní styl nemyslitelné.I proto je při rekonstrukci důležité zajistit si v rozpočtu dostatečné rezervy. To poslední co chceme je, abyste se ocitli v rozestavěném prostoru bez prostředků na jeho dokončení.Rekonstrukce mají ale kromě komplikací také neodolatelné kouzlo. Nutnost řešit úpravy komplexně totiž umožňuje naší fantazii pracovat bez dispozičního omezení a to, co se zdá problematické, v sobě zároveň skrývá potenciál pro zajímavé a osobité řešení. Proto máme pro rekonstrukce zvláštní slabost, což je vidět i na námi realizovaných projektech.

Projekt Tivoli

Tato rekonstrukce byla velice specifická a náročná především kvůli potřebě spojit dva byty v jeden. Většinu původních nedochovaných prvků jsme se rozhodli obnovit a vytvořit tak zajímavou kombinaci původních elementů a moderního designu. Projekt se pro nás stal srdeční záležitostí, což se promítlo i na jeho výsledné podobě.

Kuchyně

je tvořena třemi hmotami. Nejvýraznější z nich je středový betonový ostrůvek, kde se beton objevuje i na čelech nábytku. Do ostrůvku je osazena sestava varných modulů a výsuvná cirkulační digestoř. Před ostrůvkem je vybudován květináč pro bylinky.

Další hmotou je nízká část u stěny, kde je situován vestavný dřez, který je provedený ve stejném materiálu jako pracovní deska. Atypicky na touto nízkou částí nejsou umístěny horní skříňky, ale zrcadlo, které prostor opticky ještě prodlužuje.

Třetí hmotou je skříň s vestavnými spotřebiči, která výrazově navozuje dojem almary. Povrch je proveden z mořené biodesky, orientace dvířek se střídá tak, aby povrch nepůsobil příliš robustně. Úchytky na této části kuchyně jsou mosazné, speciálně dovezené ze Švédska.

Dispozice

Původní velkorysý byt za dob normalizace necitlivě rozdělen na dvě bytové jednotky, které byly ve velmi špatném stavu. Rekonstrukcí došlo ke spojení obou bytů. Směrem do ulice vznikl velký obytný pokoj s kuchyní a jídelnou, navazující na pracovnu. V cípu bytu je situovaná ložnice s příruční koupelnou a vanou, do dvora je pak orientován dětský/hostinský pokoj a koupelna

Koncept /barevnost /materiály

Hlavní linkou celého konceptu je kombinace původních prvků a současného designu. I přesto, že se v bytě původních prvků moc nedochovalo, rozhodli jsme se většinu stavebních prvků obnovit a doplnit. Celý interiér je laděn do bílé včetně masivní prkenné podlahy. Kontrastní plochou je výrazná malba stěny v obývacím pokoji a vstupní hale. Původním záměrem byla oškrábaná omítka, které nebylo možné kvůli novým rozvodů elektro dosáhnout. Nicméně myšlenku „plesnivé zdi“ jsme se rozhodli neopustit a po několika desítkách vzorků padla volba na malbu kulis. Materiály jednotlivých solitérů jsou voleny opět do kontrastu s bílým základem. Stěny jsou doplněny kazetovým obložením, které pod okny kryje radiátory. Stropy jsou doplněny profilovanými rohovými lištami.

Jídelna

Jídelní stůl, úctyhodných rozměrů 3,1 x 1,1 m, je dominantou celého obytného pokoje. Jídelní stůl je vyroben ze 3 kusů masivního amerického ořechu s ponecháním krajiny. Spoje jsou tvořeny ocelovými spojkami. Materiál byl vybrán s ohledem na co nejvýraznější kresbu i praskliny, povrch byl domořen do tmavého odstínu. Rozměry stolu do budoucna umožňují osazení až 10 židlí. Nad jídelním stolem je zavěšeno rozměrné svítidlo tvořené pěti zdroji a soustavou kabelů evokující liány. Svítidlo umožňuje vysokou variabilitu ve směrování jednotlivých zdrojů.

Pracovna

Pracovna navazuje na obytný pokoj širokými skleněnými posuvnými dveřmi do pouzdra, které byly nově zabudovány do stěny. Celá stěna s dveřmi je osazena velkou knihovnou. Rozdílné hloubky polic reagují na různé formáty knih – ať jsou to encyklopedie či beletrie. Pod oknem je umístěn malý sklápěcí konzolový pracovní stolek. Z pracovny je přístupná šatna a zázemí bytu, stejně tak i hlavní ložnice.

Obývací pokoj

Obývacímu pokoji je v celém prostoru ponechán útulný kout s čtecí lampu a ušákem. Protější stěna je určena pro televizi a audio. Celý prostor je ozvučen vestavnými skrytými reproduktory. Skříňka na přístroje audio/video pod televizí je zakomponována do designu kazetového obložení. Obytnému pokoji vévodí černý viktoriánský litinový krb s bio vložkou.

Ložnice / koupelna

Ložnice je umístěna do trojúhelníkového cípu bytu. Oblá nika v cípu je určena pro kout s umyvadlem, do arkýře je umístěna volně stojící vana, která poskytuje výhled z oken. Nad vanou jsou umístěné směrovací čtecí lampy v retro designu. Postel vznikla úpravou starého modelu klientů přečalouněním a výraznější úpravou čela, kde došlo k doplnění „křidýlek“ po stranách. Druhý kout ložnice vyplňuje vestavná šatní skříň ve stejném designu jako almara v kuchyni. Stěna za postelí je opět opatřena výraznou malbou. Nad postelí je osazeno stropní svítidlo tvořené holou žárovkou ovšem se stínem křišťálového lustru.

Koupelna / toaleta

Koupelna je v bytě situována tak, aby měla přístup denního světla. V koupelně vznikla velká walk-in sprcha s kouřovým prosklením. Na ni navazuje pult s umyvadly. Celá jedna stěna je opatřena velkou kazetou se zrcadlem. Doplňky v koupelně byly vyrobené na zakázku. Držák ručníků je svěšen ze stropu přímo ve sprše.

Vstupní hala

Široká chodba je prosvětlena denním světlem přes skleněné dveře dětského pokoje. Podlaha v hale je tvořena mramorovou mozaikou, která svým designem evokuje původní podlahy. Čelní stěna je tvořena velkým zrcadlem a solitérem židle s věšákem. Ze stropu jsou svěšena sklolaminátová svítidla s roztřepenými kraji.

Šatna

Přímo navazuje na vstupní halu a koupelnu. Její nelehký trojúhelníkový tvar byl maximálně vyplněn vestavnými skříněmi. Aby prostor nepůsobil monotónně, zůstaly některé části nábytku otevřené a nasvětlené. Tyto jsou provedené v materiálu evokující tkaninu. Kožené úchytky jsou opět švédské provenience, zde v kombinaci přírodní kůže a mosazi

Ložnice

Je orientován do dvora s přístupem na balkón. Roh místnosti je vyplněn vestavnou skříní s knihovnou a krytem na radiátor.

Doplňky

Sladění interiéru bylo možné jen díky velmi vstřícnému přístupu klientů, kteří jsou milovníci designu. Jejich volba obrazů se stylizací fauny alá lovecké portréty dotváří dojem salónu. Drobné doplňky jako jsou polštáře, přehozy a vázy jsou ze sortimentu LOOOOX.

Projekt Boooox

Když chcete ze staré stodoly vytvořit vkusný a funkční obytný prostor a zároveň respektovat její historii i okolí, zajisté bude potřeba improvizovat. S určitou představou, smyslem pro detail a logickým postupováním dle konkrétních potřeb však vždy nakonec dosáhnete kýženého výsledku.

Koncept /barevnost /materiály

Hlavní koncept spočívá v rozdělení barevnosti černá na venek a bílá uvnitř. V interiérů zůstává přiznaná původní nosná konstrukce stodoly, včetně šikmé vzpěry přes velké okno. Interiéru i exteriéru dominuje dřevo, podlaha v interiéru je provedena z řezaných cihle na způsob půdovek. Na podlahu rastrem reaguje i příčka z přiznaných cihel.
Dřevěná fasáda je obnovena v původním stylu – tedy prkna s přiznaným přelištováním. Okna ve štítu jsou kvůli potlačení i bezpečnosti umístěna za průběžné lišty. Z bočních pohledů tak okna ve štítu viditelná nejsou. Velká okna v přízemí jsou osazena do původního otvoru vrat, resp. nahrazují malé okno na hlavní fasádě. Okna v přízemí jsou navíc krytá pevnou dřevěnou okenicí ve stejném výrazu jako fasáda.
Hlavním cílem bylo zachování otevřeného prostoru přes dvě patra do krovu. Úzká patra po stranách spojuje dřevěná lávka. Zábradlí, ať již plné nebo síťované, je voleno především s ohledem na bezpečnost dětí a psů v důchodu. Navíc tak plný resp. Vzdušný materiál velmi pěkně otevírá / uzavírá pohledově jednotlivé prostory. Plné zábradlí je ve střední částí, síťované po krajích. Dispozice je limitována původní konstrukcí krovu, což se odráží ve velikosti jednotlivých prostorů, ať je to patro na spaní, nebo vstup. Podium vzniklo jako mezipodesta pro schodiště, navíc také jako úložný prostor.

Dispozice / hmota

původní hmota stodoly zůstala v nezměněné podobě. Dispozice je zcela otevřená, vymezení prostoru a soukromí je zajištěno pevným vs. Síťovaným zábradlím.

Dispozice / hmota

kuchyně je tvořena ze dvou částí. Pracovní část pouze s nízkými skříňkami, bez jakýchkoliv doplňků na stěnách nebo horních skříněk. Opačná strana skrytá za příčkou, je naopak zaplněna policovým a tyčovým systémem pro uskladnění potravin i nádobí tak, aby bylo vše po ruce. Stěna za kuchyňskou linkou je opatřena lakovanou bílou stěrkou.

Jídelna

Jídelna je dominantou přízemí a je tvořena velkým jídelním stolem. Podnož stolu je vyrobena z instalatérského potrubí. Bílé plechové židle jsou použitelné i pro venkovní sezení, na zimu jsou opatřeny ovčí kožešinou.

Obývací pokoj

Jako takový neexistuje, jedná se spíše o sezení před kamny a čtecím koutem na podiu. Jako knihovna jsou využité jednotlivé trámy přiznané konstrukce.

Koupelna

S ohledem na velikost celého prostoru je spojena s toaletou, nicméně sprcha i pult pro umyvadlo jsou přes celou hloubku místnosti a poskytují dostatek pohodlí. Abychom vyloučili moderní prvky v chromu nebo nerezi, zvolili jsme baterie z pogumovaného bronzu, kamenné umyvadlo, které ladí s materiálem, které se v okolí objevuje dostatek. Sprcha je oddělena příčkou v bílém rámu, evokujícím tovární okna. Na stěny jsou použité obklady ve stylu francouzského metra, na podlaze jsou dlaždice s imitací starého běleného dřeva. Dostatečná délka desky pod umyvadlo dovolila umístění závěsných svítidel, která pro koupelny typická nejsou a dodávají tak velmi příjemnou atmosféru.

Hostinský pokoj

Spíše patro na spaní je umístěno na jednu z galerií v horním patře. Prostor lze do budoucna oddělit.

Ložnice

umístění postele stanovilo výšku parapetu, základním požadavkem byl výhled přímo z postele do údolí. Postel je vyrobena z masivních stavebních hranolů, doplněna roštem a matrací. Čelo postele tvoří pevná část zábradlí. Vedle ložnice je umístěna otevřená šatna. Nerezová síť zábradlí slouží také pro sušení oblečení v zimních měsících.

Exteriér

na boční okno navazuje terasa, která svým tvarem opisuje kružnici. Ta vznikla již v historii umístěním žentouru. Kruh, ve kterém kdysi převáděla zvířata svou sílu na točivý moment, jsme zachovali a jeho existenci vypíchli ocelovým olemováním. Rozdělen je do tří pásů - zvýšené podium pro zahradní kuchyni, dřevěná paluba s otevřeným ohništěm, a okrasná část s bílými valouny a retro květináči. Kruh z jedné strany uzavírá uskladnění dřeva, z druhé pak kamenná zídka.

Doplňky

byly po dobu rekonstrukce postupně připravovány a pečlivě vybírány. Velmi tomu napomohla existence vlastního obchodu LOOOOX s interiérovými doplňky, které byly doplněny úlovky z cest po Skandinávii.

Projekt Na Výšinách

V ateliéru ve dvoře letenské zástavby sedával sochaři Mařatkovi modelem i prezident Masaryk. Na právě vznikající slavnou bustu dopadalo střešním oknem denní světlo a hluk hlavního města mladé republiky sem přes zahrádku ve vnitrobloku doléhal jen tlumeně. To bylo v roce 1919. My přebírali ateliér v havarijním stavu. Moc toho zachovat nešlo.

Dispozice

Rozhodli jsme se ctít alespoň původní uspořádání a výšku. Do převýšeného prostoru jsme umístili obytný pokoj, prosvětlený prosklenou střechou. Do ateliéru jsme vsadili patro. To se napůl utápí v interiéru, napůl přečnívá nad původní střechu. Hmota patra je uskočena od obvodových zdí a pohledově potlačena. Jeho zalomená část skýtá místo pro dětský pokoj. Před koupelnou vznikla malá střešní zahrádka. Nově je tu také ložnice, další koupelna a pracovna. Ve snížené části pod patrem je kuchyně s jídelnou. Zázemí zůstalo kde bývalo. Střechu jsme osázeli extenzivní zelení.

Koncept /barevnost /materiály

Pohled z venku odhaluje co je původní a co nové: staré zdivo je „špinavě“ šedé se zelenými rámy oken, nová hmota tmavě šedá s okny ve stejném odstínu. V interiéru se uplatňuje pohledový beton a bílé malby s drobnými akcenty metalického antracitového nátěru na rámu ateliérového okna, sloupech a doplňcích.

Kuchyň a jídelna

Vysoká část se spotřebiči je zabudována do stěny a sousedí se spíží za posuvnými dveřmi. Nad varným ostrůvkem v antracitu je spouštěcí digestoř, k níž tvarově ladí i světla. Jídelní stůl osvětluje „zmačkané“ černé svítidlo.

Obývací pokoj

Je jen vysoká knihovna s hlubšími antracitovými boxy ve spodní části a křeslo na čtení. Knihovnu je možné doplňovat o další police. Na ocelovém lanku umožňujícím posun visí pod ateliérovým oknem původní svítidlo. Stejný systém tu byl i kdysi.

Ložnice

Díky minimálním nárokům klientů jednoduchá až strohá. Dvě stěny lemuje průběžné horní okno. Vestavná skříň ukrývá malý pracovní kout.

Dětský pokoj

Díky velkému oknu je tu spousta světla. Prostor je navíc orientovaný na západ do soukromé zahrádky. Dveře obří vestavné skříně zároveň slouží jako magnetická tabule.

Doplňky

Interiér je vybaven doplňky, které jsou součástí rozšířených služeb pod značkou LooooX = Luxury by OOOOX.

Koupelna

Okno se sníženým parapetem propouští dostatek denního světla. Soukromí zajišťuje hrana ateliérové hmoty doplněná zelení. Na stěnách je bílá stěrka. Na zakázku vyrobené umyvadlo z litého mramoru je zasazeno do niky a opatřeno otvorem pro věšení ručníků. Baterie jsou z broušeného nerezu, sprchová hadice v kombinaci s bílou. Rohem místnosti se špinavé prádlo shazuje přímo do prádelny v přízemí.

Spodní koupelna pro hosty disponuje pouze polootevřeným sprchovým koutem. Zrcadlo nad umyvadlem je opět původní kousek. Vedle je technická místnost s pračkou a úklidovou komorou.

I. Home

Přejdi
Náhled

II. Interiér rodinného domu / Osice

Přejdi
Náhled

III. Rekonstrukce / Tivoli

Přejdi
Náhled

IV. Interiér bytu v novostavbě / 12 Lofts

Přejdi
Náhled

V. Interiér developerského bytu / Mostecká

Přejdi
Náhled

VI. Interiér půdní vestavby / Ostrovského

Přejdi
Náhled

VII. Jak pracujeme

Přejdi
Náhled

VIII. Loooox

Přejdi
Náhled

IX. O nás

Přejdi
Náhled

X. Kontakty

Přejdi
Náhled