čti [úx]
Předchozí kategorie
Další kategorie

Interiér
rodinného domu

Podívejte se, co Vám nabízíme v různých fázích stavby

Posouvej dolů

Oslovte
nás co nejdříve.

Několik českých přísloví moudře hovoří o tom, jak je dobré řešit věci raději dřív než pozdě. Tahle přísloví nemusí nutně platit ve všech případech. U interiérů ale platí. Vždycky. Podívejte se, jak se liší možnosti, které při navrhování Vašeho interiéru máme, podle toho, v jaké fázi nás oslovíte.

24Spolupráce
na 18 až 24 měsíců

Oslovujete nás
před započetím stavby

Máte stavební povolení a zhruba jasno v tom, jak bude Váš nový dům vypadat. Nemůžete se dočkat, až se na stavbě poprvé kopne. Interiéry?
Zatím jste je asi moc neřešili, ale tušíte, že Vás to čeká. A tušíte správně.

Představte si, jak je skvělé, když máte hned od začátku v ruce nejen pohledy na fasády, ale i do detailu vyobrazený a na realistických vizualizacích zpracovaný interiér domu. Díky tomu víte nejen Vy, ale i celý Váš projektový tým naprosto přesně, čeho chcete dosáhnout, a to jak zvenku, tak zevnitř. Pokud tedy váháte, zda nás oslovit již v tuto chvíli nebo raději v pozdějším stadiu projektu, dováhejte a zvedněte telefon. Právě v tomhle okamžiku máte totiž šanci zrealizovat své představy o ideálním bydlení do puntíku přesně.

9Trvání projektu
asi 9 měsíců

Oslovujete nás
v průběhu hrubé stavby

Váš nový dům začíná vypadat skoro hotově. Skoro si dovedete představit, jak se Vám v něm bude bydlet. Skoro. Pořád tomu totiž něco chybí.

Pokud Vám v téhle fázi máme pomoci s interiérem, potřebujeme do procesu nastoupit co nejdříve. Na návrhu bychom spolu totiž měli začít pracovat ještě před tím, než budou hotové rozvody a finální povrchy. To proto, abychom Vaši ideální představu nemuseli podřizovat již existujícím limitům (případně nemuseli neekonomicky bourat již hotové - viz kategorie “Rekonstrukce”).

Vstupem do rozpracovaného projektu zahajujeme otevřený dialog s Vaším architektem. Do jeho kompetencí, týkajících se exteriéru, hmotového řešení či zahrad, nicméně nezasahujeme. Začínáme tam, kde on svou práci dokončil. A naším cílem je původní návrh podpořit, využít a akcentovat jeho silné stránky zevnitř, ne jej svéhlavě měnit. Snažíme se učesat dispozice a pozornost přitom věnujeme každé drobnosti, každému prostoru, ať je sebemenší. V první řadě se soustředíme na řešení kuchyní a koupelen, osvětlení a ozvučení. Jsou téměř pro každého důležité a navíc úzce souvisí právě s rozvržením rozvodů. Potom se postupně posouváme k dalším místům, která Vás pálí.
Na něžnou brutalitu našich zásahů se podívejte v projektu “Osice”.

Projekt Osice

Do projektu jsme vstoupili v okamžiku hrubé stavby a hned nás zaujal kvalitně provedený pohledový beton. Náš návrh zachovat jej i v interiéru si získal sympatie nejen architekta, ale i klienta, jehož betonové nadšení jsme nakonec v zájmu obyvatelnosti museli i tlumit. Abychom stavbu nebrzdili, začali jsme kvůli rozvodům vody nejdřív řešit koupelny. Záměry architekta Gadliny jsme dále podtrhli zvýrazněním obloukového prosklení šatny ve druhém patře černým lesklým materiálem. Otevřením vstupní haly jsme dali vyniknout těžkému, vykonzolovanému schodišti, které jsme doplnili lehkým prosklením. Nepravoúhlé hmotové řešení kuchyně jsme propsali do tvaru jídelního stolu.

Prostor dělí spíš než stěny
různé podlahové materiály.

Dispozice

Mezi obývacím pokojem s kuchyní a schodištní halou jsme zrušili dělicí příčky s posuvnými dveřmi. Celý prostor jsme více otevřeli a propojili s halou se schodištěm. Bylo by škoda nechat ji jen jako komunikaci, když tvoří dominantu celého bytu. Šikminu, procházející nad kuchyní (hmota horního patra), jsme promítli do tvaru varného ostrůvku.

Materiály

Některé původní prvky jsme se rozhodli zachovat pro jejich materiálovou zajímavost. Navrhli jsme například přiznat do interiéru původní železobetonové konstrukce. Středový nosný pilíř jsme naopak obložili dřevem. Materiál hraje důležitou roli i v optickém členění ložnice a koupelny.

Relaxace

Ložnici s koupelnou jsme spojili v jeden celek. Opticky ho dělí různé podlahové materiály a posuvná stěna z kouřového skla. Dřevo jsme použili na podlahy v ložnici. Stěrka pohledově i prakticky odděluje nejpoužívanější, denní část koupelny (umyvadla a sprcha) od její relaxační části (vana) s luxusní říční mozaikou.

Projekt Plzeň

Co to bylo původně

Central Group Klasik 4A, 5+1 s garáží. Název děsný. Projekt typový, katalogový. Nadchli jsme se ale pro monolitické betonové schodiště dominující otevřenému prostoru holobytu. A odtud jsme také vyšli.

Dispozice

Prostory jsme nechali co nejvíc otevřené. Obytný pokoj jsme od vstupu oddělili jen prosklenou posuvnou příčkou. Vynikla tak dominanta schodiště. Úložné prostory a zázemí nahradily původní garáž. U vstupu jsme umístili šatnu. Horní patro jsme provzdušnili otevřením do krovu. Hlavní koupelnu jsme začlenili do ložnice. Bez příček, jako v galerii, zůstal i prostor, kde jednou bude dětský pokoj nebo PS herna.

Dvě francouzská okna vedoucí z obývacího pokoje na zahradu jsme spojili v jedno větší, posuvné, v ocelovém rámu. Pevným prosklením štítové stěny jsme dosáhli prosvětlení kuchyně s jídelnou.

Dost jsme se „odvázali“ i na fasádě. Původní pastelové tóny jsme nahradili...prostě šedou! Těší nás, že i zbytek ulice se vzdal nasládlého katalogového vzhledu a postupně se přebarvil do šeda. Na tenhle náš přínos v oblasti estetického urbanismu jsme obzvlášť hrdí.

Koncept

Klienti žili v Norsku, interiér je proto inspirován skandinávským designem: monochromatickou barevností a přiznanou strukturou materiálů. Původně nepohledové, nahrubo hoblované prvky krovu jsme jen natřeli na bílo. V přízemí zůstal keramický strop uložený do ocelových nosníků. Taky na bílo. Stěny v dětské koupelně s porotherm cihlami. Bílé. Doplněno cementovými stěrkami a industriálními svítidly. Barevně akcentováno použitím dubového dřeva.

Kuchyně a jídelna

Původní U jsme rozbili do dvou rovnoběžných linek. Ta vysoká, se spotřebiči a úložným prostorem, v matně bílé. Ostrůvek v antracitu, s hmotou z umělého kamene pro vaření. Navazující dubový jídelní stůl, oživený sestavou různorodých židlí v bílém provedení, pasuje i do poměrně úzkého prostoru. Prostřední část vysokých skříní vyplňují skládací dveře. Ty ukrývají další pracovní plochu pro domácí roboty a kávovar. Nad varným ostrůvkem s plynovou deskou visí lustrová cirkulační digestoř.

Obývací pokoj

Dominuje schodiště natažené antracitovou stěrkou. Zábradlí: bavlněná síť v rámu a trubkové madlo. Sofa: sestava polštářů na pevném soklu. Knihovna: kompozice otevřených a zavřených čtvercových modulů v bílé, černé a dubové.

Koupelna

Dětská koupelna je celá v bílé. Stěny zůstaly neomítnuté, pouze s voděodolným nátěrem přímo na zdivo. Pod šikmou střechou stojí volně vana z litého mramoru. Oválné umyvadlo je osazené do dubové desky na bílé ocelové konstrukci. Kompozici doplňuje jen tak opřené, vyosené zrcadlo ve starém rámu.

Doplňky

Textilie na zakázku, zrcadla v historických rámech, betonové stolky a poufy - součást rozšíření služeb pod značkou LooooX = Luxury by OOOOX.

I. Home

Přejdi
Náhled

II. Interiér rodinného domu / Osice

Přejdi
Náhled

III. Rekonstrukce / Tivoli

Přejdi
Náhled

IV. Interiér bytu v novostavbě / 12 Lofts

Přejdi
Náhled

V. Interiér developerského bytu / Mostecká

Přejdi
Náhled

VI. Interiér půdní vestavby / Ostrovského

Přejdi
Náhled

VII. Jak pracujeme

Přejdi
Náhled

VIII. Loooox

Přejdi
Náhled

IX. O nás

Přejdi
Náhled

X. Kontakty

Přejdi
Náhled