čti [úx]
Předchozí kategorie
Další kategorie

Interiér půdní vestavby

Cesta k dokonalému půdnímu interiéru může být trnitá, při správném postupu však výsledek stojí za to.

Posouvej dolů

Trpělivost
přináší růže.

K našim hlavním cílům při realizaci interiéru v půdní vestavbě přibude snaha o to, aby právě Vaše trpělivost netrpěla zbytečně dlouho. Půdní vestavba bývá nejkomplikovanější ze všech typů projektů, a to nejen kvůli členitosti prostoru, ale zejména kvůli častým a proměnlivým rozmarům jednotlivých úřadů a úředníků.

18Spolupráce
na 12 až 18 měsíců

Vzhledem k tomu, že se na rozdíl od ostatních typů projektů pravděpodobně bude zasahovat i do exteriéru, dostáváme se při půdní vestavbě na území ovládané nevyzpytatelnými požadavky úřednického aparátu. Počítejte s nutností stavebního povolení. A pokud nechcete strávit zbytek produktivního života sháněním rozličných povolení, doporučujeme využít některého z námi osvědčených autorizovaných inspektorů, kteří v těchto případech nahrazují stavební úřad. U půdní vestavby tak jako tak dojde na spolupráci s dalšími externími specialisty (například s projektantem), není tedy důvod mrhat zbytečně vlastními silami, které budou potřeba jinde. A pokud Vám tohle naše doporučení nestačí, máme pro Vás v zásobě řadu historek, kde se v hlavní roli střídá chybující magistrát, škodolibí sousedé či zákona neznalí úředníci. Teď už se ale zaměřme na tu zábavnější část projektu – na vlastní práci v interiéru. S tím, jak pracujeme se nejlépe seznámíte na konkrétních, realizovaných projektech.

Projekt Ostrovského

Jak už to u rekonstrukcí bývá, i tento byt vypadal na první pohled v dobrém stavu. Až po jeho vyklizení a zevrubnějším prozkoumání se začaly objevovat první vady na kráse. Nesprávný sklon schodiště, vlhkost v podlahách a příšerná koupelna, se kterou se nedalo jednat po dobrém, nás přiměly k tomu, abychom klienta přesvědčili na kompletní rekonstrukci, včetně razantního stavebního zásahu. O tom, zda-li to byl dobrý nápad se můžete přesvědčit sami. 

Dispozice

Koupelnu jsme rozšířili směrem do ložnice a získali tak prostor pro komfortní sprchový kout opticky oddělený kouřovou stěnou. Do ložnice jsme za čelo postele vložili úzkou šatnu přes celou šířku místnosti a do všech vzniklých nik umístili vestavný nábytek. Tím, že jsme schovali všechny volně stojící kusy nábytku je byt mnohem vzdušnější. Sedačku nám naši čalouníci udělali na míru do nízké šikminy a uvolnili si tak místo pro krb. Zásobovat jej dřevem v centru Prahy je poměrně nerozumné, proto jsme volili bio-líh. Část kuchyně jsme vložili do tmavé hmoty koupelny a tím ji odlehčili. Kuchyně je navíc doplněna o středový nerez ostrůvek, který zároveň slouží jako bar. Specialitou kuchyně je volba minimálních velikostí spotřebičů - např. myčka na poloviční výšku, malá trouba apod.

Materiály

Barevnost jsme volili v teplých odstínech šedé v kombinaci s bělenou dubovou podlahou. Většina povrchů je co nejsvětlejší, což nám umožnilo umístit do středu dispozice koupelnu a toaletu v tmavě šedém odstínu. Odměnou je silný kontrast těchto prostor, aniž by prostor působil stísněně. Tmavě šedou malbou uklidňujeme i vnitřní prostory koupelny a toalety, což je postup, který jsme si obzvlášť oblíbili. Vchodové dveře hlídá v sítotisku vyvedený závodní kůň Ergon, miláček našeho klienta. 

Relaxace

Koupelna je proskleným sprchovým koutem otevřená do ložnice. V podlaze sprchy umístěna svítidla navozují intimní, podmanivou atmosféru, podtrženou tmavými povrchy stěn. Umyvadlo ve tvaru stříbrné, jakoby z alobalu provedené mísy, je usazeno na pultík do niky, která je v celé šířce osazena podsvíceným zrcadlem. Celou atmosféru dokreslují závěsná svítidla nad deskou.

Doplňky

Celý byt je vybaven doplňky z našeho obchodu LOOOOX. Klient si nemohl vynachválit, že vše od betonových sedaček, nočních stolků smontovaných z kolejnic indické železnice až po ložní prádlo a polštáře, nakoupil na jednom místě. S uspokojením  zjistil, že doplňky z našeho obchodu sedí do našich interiérů jako ulité, protože si je nakupujeme a vyrábíme sami a neprodáváme nic, co by se nám nelíbilo.

Projekt
Nad vodovodem

Byt v příšerném stavu a s nevyhovujícími dispozicemi jsme propojili s půdním prostorem, čímž vznikl nový obývací pokoj a kuchyň. Díky velkému ateliérovému oknu došlo k výraznému prosvětlení, což ještě podtrhuje jednoduché pojetí interiéru v pánském stylu. Monochromatickou barevnost nerezu, vestavěného nábytku a šedé podlahové stěrky oživuje dřevo jídelního stolu a kouřový dub na podlaze v ložnici a v pracovně.

Majitel nás kontaktoval ihned po koupi bytu.
Ušetřil si tím spoustu zbytečných starostí.

Dispozice

Komín, procházející středem celého prostoru, se zpočátku zdál jako velký problém. Částečným zabudováním do jídelního stolu však nakonec posloužil jako přirozený dělicí prvek mezi kuchyňskou a obytnou zónou. Kvůli šikminám bylo nutné nahradit většinu osvětlení nástěnnými či stojacími svítidly. Všechna, včetně polohovatelné lampy, upevněné přímo na komínu nad jídelním stolem, jsou designovými unikáty z dílny Charlese Eamese (Vitra).

Materiály

Vybavení ložnice vyznává opět jednoduchost. Postel a vestavěná šatní skříň, pár designových drobností a svítidel. Koupelna naopak kombinuje co nejvíc funkcí. Dominantou je oválná vana, hned vedle se za skleněnou zástěnou do prostoru otvírá sprchový kout. Polopříčka za vanou ukrývá toaletu.

Relaxace

Stěrka, nerez a dřevo – jednoduchá, vkusná a přitom živá kombinace kvalitních materiálů. Židle u jídelního stolu jsou odlehčené kovovou podnoží (opět Vitra). Betonový obklad středového komínu vytváří dojem tmavého dřeva, čehož jsme docílili otiskem dřevěného šalování. Velký, zděný pult v koupelně je obložený černou mozaikou, kontrastující s jinak stroze dvoubarevnými povrchy.

I. Home

Přejdi
Náhled

II. Interiér rodinného domu / Osice

Přejdi
Náhled

III. Rekonstrukce / Tivoli

Přejdi
Náhled

IV. Interiér bytu v novostavbě / 12 Lofts

Přejdi
Náhled

V. Interiér developerského bytu / Mostecká

Přejdi
Náhled

VI. Interiér půdní vestavby / Ostrovského

Přejdi
Náhled

VII. Jak pracujeme

Přejdi
Náhled

VIII. Loooox

Přejdi
Náhled

IX. O nás

Přejdi
Náhled

X. Kontakty

Přejdi
Náhled